Dark Barriss - doplňky

Dark Barriss – doplňky

Dark Barriss – doplňky

Nátepník

Jelikož jde o kostým z kresleného seriálu, nátepník vypadá jako obarvený, nikoli vrstvený, rozhodla jsem se na kůži vzor namalovat.

Nejprve jsem odměřila rozměry nátepníku na svou ruku a vytvořila si střih/šablonu. Tento tvar jsem přenesla na kůži a vystřihla. Zapínání jsem se rozhodla udělat pomocí cvočků. Odměřila jsem si a označila, kde má každý jednotlivý být a nabila je do kůže.
Vytvořila jsem si šablony malby a béžovou barvou na kůži Terno jsem podle nich vzor na nátepník nakreslila. Ślo o aplikaci světlé barvy na tmavší kůži, takže bylo zapotřebí několik vrstev nátěru.

Pak už chyběl jen komunikátor. Jde o několik kousků plastu o šířce zhruba 0,5 cm zbroušených do požadovaného tvaru a přilepených na sebe – ovál a tři kroužky. Plast je přestříkán na stříbrno metalickou barvou ve spreji. Na kůži je plastový komunikátor přímo přilepen chemoprénem.

Přezka

V případě The Clone Wars je Barrissina přezka zjednodušená. Stejně jako u nátepníků jsem se rozhodla jít metodou malování na kůži. Barvou na kůži jsem namalovala obrazec podle zdrojového obrázku.

Jako základ pro přezku jsem použila svou oblíbenou přezku armády ČR. Stejná přezka slouží jako základ i u mé filmové verze, takže mi stačí pouze vyměnit přezky, aniž bych musela použít jiný opasek (co tím myslím, uvidíte na fotkách níže). Na přezku jsem přilepila stejnou kůži, kterou jsem použila na nátepníky, a kterou jsem předtím namaloval. A bylo hotovo.

Kukla a paruka

Původně jsem pro filmový kostým používala pouze elastickou čelenku a nosila pod kapucou vlasy stažené do drdolu. Pro tuto Barriss jsem tedy musela opatřit paruku. Vybrala jsem si černou střapatou anime paruku. Řešila jsem pouze jak budou vlasy odstávat vzadu na temeni. Styling přední části mě nikterak netížil.

Jakmile jsem měla paruku, jala jsem se šít vlastní kuklu, která by měla navíc „díru“ na temeni, kudy by vyčuhovaly vlasy. Vzala jsem tedy elastickou látku, ze které jsem měla vršek šatů, vystřihla obdélník a sešila ho v rouru.

Vyzkoušela jsem si ji natáhnou přes hlavu s parukou tak, abych jeden otevřený konec měla na krku (ten jsem později ještě trochu zúžila) a druhý konec mi rámoval obličej. Křídou jsem si nakreslila, kde zhruba má být otvor, kterým budou vylézat vlasy.

Podle nakreslených značek jsem pak vystřihla díru. Začala jsem od nejmenší a postupně rozšiřovala, dokud jsem nebyla spokojená. Pak už jsem jen vše začistila. Paruku i tuto kuklu od té doby nosím i pod filmovou Barriss – většinu fanoušků ohromí, když mi náhodou spadne kapuce a oni vidí, že pod ní mám stejný účes jako Barriss v The Clone Wars.

Meče a make-up

Šablonu pro tetování používám tutéž, co mám na filmovou Barriss. Jen vynechávám některé kosočtverce – tetování animované Barriss je jako vše zjednodušené. Make-up rovněž používám stejný, jen přidávám méně make-upu a ponechávám více žluté barvy.

Jako meče používám Hasbro FX Collectibles meče Asajj Ventress.

Rey (Resistence) – vesta

Rey (Resistence) – vesta

Ušít vestu se zdá být tak jednoduché… A já už šila vestu pro Claire a pro Jyn, takže bych měla být expert. U cosplaye to ale nikdy není tak jednoduché. A tak ano, z předešlých vest jsem se poučila –  začala jsem zkušební verzí.

Jako už mnohorkát jsem coby základ pro střih použila vhodný kus svého oblečení, který mi dobře seděl – krátkou lehkou vestičku. Tu jsem obkreslila na střihový papír, upravila její délku a přidala límec. Vzniklý střih jsem rozdělila na několik částí podle toho, kde má Rey na své vestě švy a rozstříhala.

Jednotlivé díly jsem přenesla na cvičnou látku, vystříhla a sešila. Podle potřeby jsem upravila průramky, tvar švů na zadní části a délku středních dílů, aby byl šev správně v pase. Bylo to hodně zkoušení, párání a stříhání. Finálně jsem vestu „oblékla“ na šicí pannu mých proporcí a pomocí papírové pásky vytvořila šablonu pro „ramenní vycpávky“.

Jakmile jsem byla se vším spokojená, znovu jsem cvičnou vestu rozpárala na jednotlivé části a z nich vytvořila čisté střihy.

V případě zadních zaoblených dílů a ramen jsem potřebovala docílit podobného detailu s viditelnými stehy, jako je na originálním kostým, a tak jsem nesešívala normálně, ale díly, které patřily k sobě, jsem založila o přídavek na šev, položila vedle sebe a „podšila“ proužkem stejné látky. Mezi díly tak vznikla drobná podšitá mezírka, kterou jsem dále stáhla ručně šitými stehy. Totéž jsem udělala u bočních švů na límci.

Dalším krokem byly „ramenní vycpávky“. Každou jsem vystřihla dvakrát a sešila. Poté jsem obě vrstvy prošila tak, jako na originálním kostýmu, a tím vytvořila tunýlky pro vycpávací hmotu. Spodní vrstvu každého tunýlku jsem vždy v jednom místě opatrně prostříhla a tunýlek otvorem vycpala. Vše jsem pak ručně přišila na rameno vesty.

 

Zbývalo už jen doupravit límec do potřebné velikosti a tvaru a celou vestu podšít.

Na závěr přišlo dloooouhé ruční obšívání všech okrajů. Jediný neobšitý okraj je ten spodní, který jsem naopak více roztřepila.

Barriss Offee – šaty

Barriss Offee – šaty

Vzhledem k praktičnosti jsem se rozhodla udělat Barrissiny šaty skutečně jako šaty. I když sešité ze dvou částí ze dvou různých materiálů.

Vrchní část šatů je šita podle střihu na šaty, který jsme s mamkou našly v jednom ze starých časopisů Burda. Zvažovala jsem ale také, že bych udělala střih podle nějakého staršího upnutého trika. Tenhle postup by ale vyžadoval elastický materiál, takže střih na šaty se zipem vzadu byl pro mě lepší možností, protože moje látka byla elastická jen trochu. Abych vizuálně podpořila patrný rozdíl mezi středovým panelem šatů a ostatními částmi, posunula jsem látku středového panelu tak, aby linky pruhů nebyly zarovnané.

Spodní část šatů je šitá bez střihu. Pouze jsem využila kolem boků obebnuté sukně se zipem vzadu, kterou jsem už měla (a nosím ji k jediskému kostýmu), a vytvořila z ní vzor pro část sukně od pasu nad kolena. Spodní část od kolen dolů tvoří kruh a jelikož jsem neměla tak velké množství látky, skládá se tento kruh ze čtyř výsečí. Šev v pase je při nošení zakrytý opaskem.

FACTS 2016 [AKCE]

FACTS 2016 [AKCE]

Víkend na FACTS v Belgii opět neměl chybu! Vřelé díky našim přátelům z Rebel Legion Benelux Base, že nám opět umožnili s nimi pobýt. Byli výbornou společností nejen přes den, ale i po večerech na baru. Spolu s parťáky z ČR Silvara’s Cosplay a Winringem, se kterými bylo milé zase jednou pořádně v klidu pobýt a pokecat.

Ač jde o velký con, tamější atmosféra mě nepřestává překvapovat. Tolik lidí! A přesto příjemných. Tolik lidí v kostýmech a tolik pozitivních ohlasů na jakýkoli kostým! Žádné zlé pohledy, žádné hejty, celé škály kostýmů různých kvalit, ale nošených se stejným nadšením. A letošní přehlídky na catwalku… Wow. Geniální věc!

Samozřejmě, že jsme opět primárně lovili komiksové autory, protože sbírka osobností v tomhle ohledu je v Gentu vždy neskutečná. V paměti mi nejvíc svými osobnostmi z podepisování a pokecu utkvěli pánové Guéra, Texeira a už z Berlína „známí“ S. B. Scott a Don Rosa.

A jistě… Ani o herce nebyla nouze. Hlavním „cílem“ byl David Hasselhoff, takže ano, mám fotečku s ním i Kittem. 😉 Pokračovala jsem v letošní Buffy krasojízdě a setkala se s Nicholasem Xanderem Brandonem. Víc v baru, jak na conu. Hold, bydlel ve stejném hotelu. A mile překvapil Sean Astin na svém panelu. Páni, takových informací o natáčení Pána prstenů! Navíc by se dal poslouchat hodiny.

Zkrátka, ani letos FACTS nezklamal. Co se týče prostor byl o něco větší, ale asi i skvělejší.

Star Wars Den 2016 Rumunsko [VIDEO]

Star Wars Den 2016 Rumunsko [VIDEO]

V květnu jsme s kamarádkou San byly pozvány zástupci Disney v Rumunsku do Bukurešti, abychom udělaly radost dětem v nemocnici a při akci v nákupním centru. Děti si naši návštěvu opravdu užily a my si odvezly mnoho nových zkušeností a zážitků a udělaly si mnoho přátel mezi rumunskými fanoušky Star Wars z Club STAR WARS Romania.

Star Wars Hunting of the Fallen [VIDEO]

Star Wars Hunting of the Fallen [VIDEO]

Sežeňte si VR brýle a hurá na to! Dovolte mi, abych se představila: Jsem mirialanská rytířka Jedi a jedna z „padlých“ Bossi An’Dris v právě vydaném 360° VR filmu Star Wars Hunting of the Fallen!

Fan-film vznikl díky rukám, hlavám a talentu kluků z CubeFX, a díky spoustě dalších úžasných lidí, členů The Rebel Legion – Lion Base a Czech Garrison 501st Legion a maskérů Made In Titan a Vizážistka-lucie.vod

Making of video:

Assassin’s Creed Rise Up! [VIDEO]

Assassin’s Creed Rise Up! [VIDEO]

Tento víkend jsem se účastnila oficiální premiéry fan videa Assassin’s Creed: Syndicate Rise Up!

Je to video, na jehož natáčení jsem se na začátku prosince v centru Prahy podílela spolu s tvůrčím týmem Purple Stonehenge, parkourovou skupinou Divernity a kostýmovou skupinou, jejímž jsem členem, Assassin’s Creed Cosplay – Czech Brotherhood. Zahrála jsem si tam nikoho menšího, než Evie Frye (krom akčních scén, které obstarala šikovná kolegyňka parkouristka Marianna).

Video z natáčení:

CosDobrodružství roku 2015

Blíží se konec roku, a tak sumarizuji a plánuji. I co se týče kostýmů. Došla jsem na to, že jsem letos dokončila 5 kostýmů (a z toho překvapivě ani jeden Star Wars!). Rozhodla jsem se tedy udělat jejich krátké shrnutí, sepsat, co nejzajímavějšího jsem si s nimi užila a nastínit, jestli s nimi mám ještě nějaké plány a jaké.

Kostým č. 1 – Claire Redfield (z hry Resident Evil 2) – rychlý kostým a dlouholetý splněný sen. U nás ji pozná málokdo, ale já z ní mám stejně radost. V létě mě v ní úžasně nafotil neskutečně trpělivý, ochotný a flexibilní Jekkyl. Někdy ji musím vzít do zahraničí, kde jsem snad na každém conu potkala kostýmy z RE. Ráda bych v ní udělala photoshoot i s jinými cosplayery Resident Evil. I u nás jich slušných pár je, tak snad se příští rok poštěstí.

Photo by Hanka Hypo Škopová

Kostým č. 2 a 3 – Supergirl (filmová verze + komiksová M. Turner verze) – vlastně dva kostýmy jedné postavy vyrobené krátce po sobě. A další splnění dětského snu. Supergirl každý pozná, a tak je ji zábava nosit. S filmovou verzí jsem si užila skvělé dva letní photoshooty. Jeden na FF a druhý bylo DC focení v Bubenči v čističce. S komiksovou verzí jsem si dosyta užila pozornosti v zahraničí na FACTS. Filmová verze dostane novou paruku, aby se přiblížila víc vizuálu filmu. Už ji mám, jen ji musím upravit. Pro komiksovou Supergirl je v plánu pořádné nafocení a taky trocha cvičení/práce na mé postavě.

jekkyl_FF2015_supergirl_04
Photo by Martin Jekkyl Řehánek


Kostým č. 4 – Galina Voronina/moderní assassín – rychlý, téměř skříňový, kostým, který jsem dala dohromady na sraz assassínů na FF. Vysloužil mi členství v Assassin’s Creed Cosplay – Czech Brotherhood a tyto dvě události se staly rozjezdem pro kostým č. 5 a spoustu cosdobrodružství letoška. V době výroby kostýmu měla Galina pouze koncept, teď už je mnoho komiksových materiálů a dokonce ingame sekvence, takže v budoucnu plánuji kompletní udělání tohoto kostýmu znovu.

Photo by Martin Jekkyl Řehánek


Kostým č. 5 – Evie Frye (ze hry Assassin’s Creed Syndicate) – kostým, na který jsem myslela, že nemám, abych ho zvládla udělat. Zvládla a opravdu jsem si to s ním užila. Několik promo akcí pro Conquest (české zastoupení Assassin’s Creed), zahraniční con a focení, natáčení… zkrátka spousta zábavy a zážitků. Hrozně mě baví být Evie. Kostým potřebuje už jen pár drobných dodělávek (výšivky na kapuci, znak na pláštíku, boty, holster), ale jinak jsem s ním spokojená.

Photo by Sandra San Lanczová


A co plánuji na příští rok?
Mám několik rozdělaných kostýmů, které chci konečně dokončit:


Úplně nové mám zatím určitě v plánu čtyři. Seznam je sice delší, ale jelikož u těch dalších nemám jistotu, že je zvládnu, zatím si je nechám pro sebe.

Barriss Offee – make-up a příslušenství

Barriss Offee – make-up a příslušenství

Make-up

Pro svá tetování používám šablonu, kterou jsem našla zde, a která velikostně odpovídá mému obličeji. Šablonu jsem vyřezala z tužší fólie. Tetování barvím obyčejnou tužkou na oči – volím spíše měkčí a mastnější. Žlutavého nádechu pleti dosahuji smícháním světlého makeupu a žluté/béžové barvy na obličej (většinou značky Guirca). Závěrečnou tečkou je černá rtěnka, černý lak na nehty a modré kontaktní čočky (ColourVUE – BigEyes cool blue nebo Glamour blue).

Další přípravky, které vidíte na fotce jsou krém – používám ho jako základ po makeup a korektor na překrytí akné a nejpatrnějších „kazů“ pokožky.

Opasek s přezkou

Opasek, který jsem použila je obyčejný český armádní opasek s čistou zelenou přezkou zakoupený v jednom brněnském army shopu. Na kovou přezku pak můj otec přilepil různobarevné odřezky kůže tak, aby vzor co nejvíce připomínal vzor na přezce filmové.

Boty a světelný meč

Ke kostýmu nosím černé vysoké boty jezdeckého stylu zakoupené na eBay. Už je tam nemají, ale prodávali je jako módní dámské kozačky. Meč je na zakázku vyrobený firmou Nocturne Armory. Stál mě jmění, ale je to velmi přesná replika Barrissina meče. Jeho čepel je vyjímatelná a vyztužená pro souboje. Má modrou barvu i ozvučení. Stále tedy za každou investovanou korunu.

Kapsa a covertec

Z ryze praktických důvodů nosím i další dvě součásti kostýmu, které ve filmu nebo na referenčních obrázcích nenajdete – covertec závěs na meč a kapsičku. Pokud se mi nechce nosit celý meč, beru si je rukojeť, kterou snadno zavěsím na opasek. Covertec snadno přesunu po opasku dozadu a schovám jej pod plášť. A stejně tak kapsu. Ta mi tak poskytuej praktický úložný prostor na peníze, rtěnku, baterie do meče atd.

Claire Redfield RE2 – vesta

Claire Redfield RE2 – vesta

Jako základ jsem použila střih 116 pro bluson a kalhoty z 2. čísla časopisu Burda z roku 1991, který jsem modifikovala. Spojila jsem díly střihu tak, aby mi vznikl pouze jeden celistvý zadní a jeden celistvý přední díl. Ušít vestu je přece taaaak jednoduché, říkala jsem si. A tuplem, když má člověk střih pro svou velikost, že? Jojo, to zrovna! Po přenesení střihů na riflovinu jsem vše vystřihla a sešpendlila jednoduchou vestu, kterou jsem si vyzkoušela a… začaly úpravy a nekonečné a opakované zkoušení. Tak to dopadá, když si neuděláte testovací verzi.

Aby se vesta přiblížila originálu, musela jsem zkrátit její délku (a později po prvním nošení kompletního kostýmu vestu zkrátit ještě víc). Ramena neseděla, a tak jsem musela upravit i velikost a tvar průramků a tradičně, jelikož nejsem ploché prkno, přidat i záševky na prsou (které sice Claire nemá – mám dojem, že žádný ženský herní model je na oblečení prostě nemá – ale pro správný tvar vesty v reálu byly potřeba – naštěstí na fotkách téměř nejsou vidět). Vestu jsem tedy na ostro sešila a opět vyzkoušela – tentokrát hlavně proto, abych odhadla velikost a pozici falešných kapes na prsou. Jéééj vynálezci papírové pásky! Díky němu nemám rozbodaná prsa! Falešné kapsy z toho důvodu, že skutečné kapsy bych stejně nevyužila a pouze by hrozilo, že by se pod vestou na prsou krabatily. No, a trošku jsem byla líná je dělat. 😉

Ve spodní části vesty jsem udělala tunýlek na gumu, navlékla gumu a zašila – správnou délkou gumy (cca o třetinu kratší než obvod mého pasu/místa kde má vesta končit) jsem dosáhla potřebného nařasení/zkrabatění. Zbývalo už „jen“ našít límeček z úpletu a zip a vše začistit.

Finálním krokem bylo nakreslení obrázku na zádech. Malování – moje noční můra. Nápis i obrázek jsem si našla na internetu a vytiskla. Nožem jsem pak vyřízla obrysy a jala se kreslit. Ruce se mi klepaly jako nikdy, jak jsem se bála, abych to nezmrvila. Použila jsem barvy Pébéo Setacolor Opaque, které se mi už dříve osvědčily. Zažehlila jsem barvy, záševky, kapsy a jiné švy a byla sama se sebou neskutečně spokojená, jak se mi to podařilo, a nadšená z myšlenky, že konečně budu opravdu cosplayovat Claire.