CosDobrodružství roku 2015

Blíží se konec roku, a tak sumarizuji a plánuji. I co se týče kostýmů. Došla jsem na to, že jsem letos dokončila 5 kostýmů (a z toho překvapivě ani jeden Star Wars!). Rozhodla jsem se tedy udělat jejich krátké shrnutí, sepsat, co nejzajímavějšího jsem si s nimi užila a nastínit, jestli s nimi mám ještě nějaké plány a jaké.

Kostým č. 1 – Claire Redfield (z hry Resident Evil 2) – rychlý kostým a dlouholetý splněný sen. U nás ji pozná málokdo, ale já z ní mám stejně radost. V létě mě v ní úžasně nafotil neskutečně trpělivý, ochotný a flexibilní Jekkyl. Někdy ji musím vzít do zahraničí, kde jsem snad na každém conu potkala kostýmy z RE. Ráda bych v ní udělala photoshoot i s jinými cosplayery Resident Evil. I u nás jich slušných pár je, tak snad se příští rok poštěstí.

Photo by Hanka Hypo Škopová

Kostým č. 2 a 3 – Supergirl (filmová verze + komiksová M. Turner verze) – vlastně dva kostýmy jedné postavy vyrobené krátce po sobě. A další splnění dětského snu. Supergirl každý pozná, a tak je ji zábava nosit. S filmovou verzí jsem si užila skvělé dva letní photoshooty. Jeden na FF a druhý bylo DC focení v Bubenči v čističce. S komiksovou verzí jsem si dosyta užila pozornosti v zahraničí na FACTS. Filmová verze dostane novou paruku, aby se přiblížila víc vizuálu filmu. Už ji mám, jen ji musím upravit. Pro komiksovou Supergirl je v plánu pořádné nafocení a taky trocha cvičení/práce na mé postavě.

jekkyl_FF2015_supergirl_04
Photo by Martin Jekkyl Řehánek


Kostým č. 4 – Galina Voronina/moderní assassín – rychlý, téměř skříňový, kostým, který jsem dala dohromady na sraz assassínů na FF. Vysloužil mi členství v Assassin’s Creed Cosplay – Czech Brotherhood a tyto dvě události se staly rozjezdem pro kostým č. 5 a spoustu cosdobrodružství letoška. V době výroby kostýmu měla Galina pouze koncept, teď už je mnoho komiksových materiálů a dokonce ingame sekvence, takže v budoucnu plánuji kompletní udělání tohoto kostýmu znovu.

Photo by Martin Jekkyl Řehánek


Kostým č. 5 – Evie Frye (ze hry Assassin’s Creed Syndicate) – kostým, na který jsem myslela, že nemám, abych ho zvládla udělat. Zvládla a opravdu jsem si to s ním užila. Několik promo akcí pro Conquest (české zastoupení Assassin’s Creed), zahraniční con a focení, natáčení… zkrátka spousta zábavy a zážitků. Hrozně mě baví být Evie. Kostým potřebuje už jen pár drobných dodělávek (výšivky na kapuci, znak na pláštíku, boty, holster), ale jinak jsem s ním spokojená.

Photo by Sandra San Lanczová


A co plánuji na příští rok?
Mám několik rozdělaných kostýmů, které chci konečně dokončit:


Úplně nové mám zatím určitě v plánu čtyři. Seznam je sice delší, ale jelikož u těch dalších nemám jistotu, že je zvládnu, zatím si je nechám pro sebe.