FACTS 2016 [AKCE]

Víkend na FACTS v Belgii opět neměl chybu! Vřelé díky našim přátelům z Rebel Legion Benelux Base, že nám opět umožnili s nimi pobýt. Byli výbornou společností nejen přes den, ale i po večerech na baru. Spolu s parťáky z ČR Silvara’s Cosplay a Winringem, se kterými bylo milé zase jednou pořádně v klidu pobýt a pokecat.

Ač jde o velký con, tamější atmosféra mě nepřestává překvapovat. Tolik lidí! A přesto příjemných. Tolik lidí v kostýmech a tolik pozitivních ohlasů na jakýkoli kostým! Žádné zlé pohledy, žádné hejty, celé škály kostýmů různých kvalit, ale nošených se stejným nadšením. A letošní přehlídky na catwalku… Wow. Geniální věc!

Samozřejmě, že jsme opět primárně lovili komiksové autory, protože sbírka osobností v tomhle ohledu je v Gentu vždy neskutečná. V paměti mi nejvíc svými osobnostmi z podepisování a pokecu utkvěli pánové Guéra, Texeira a už z Berlína „známí“ S. B. Scott a Don Rosa.

A jistě… Ani o herce nebyla nouze. Hlavním „cílem“ byl David Hasselhoff, takže ano, mám fotečku s ním i Kittem. 😉 Pokračovala jsem v letošní Buffy krasojízdě a setkala se s Nicholasem Xanderem Brandonem. Víc v baru, jak na conu. Hold, bydlel ve stejném hotelu. A mile překvapil Sean Astin na svém panelu. Páni, takových informací o natáčení Pána prstenů! Navíc by se dal poslouchat hodiny.

Zkrátka, ani letos FACTS nezklamal. Co se týče prostor byl o něco větší, ale asi i skvělejší.