Barriss Offee – šaty

Vzhledem k praktičnosti jsem se rozhodla udělat Barrissiny šaty skutečně jako šaty. I když sešité ze dvou částí ze dvou různých materiálů.

Vrchní část šatů je šita podle střihu na šaty, který jsme s mamkou našly v jednom ze starých časopisů Burda. Zvažovala jsem ale také, že bych udělala střih podle nějakého staršího upnutého trika. Tenhle postup by ale vyžadoval elastický materiál, takže střih na šaty se zipem vzadu byl pro mě lepší možností, protože moje látka byla elastická jen trochu. Abych vizuálně podpořila patrný rozdíl mezi středovým panelem šatů a ostatními částmi, posunula jsem látku středového panelu tak, aby linky pruhů nebyly zarovnané.

Spodní část šatů je šitá bez střihu. Pouze jsem využila kolem boků obebnuté sukně se zipem vzadu, kterou jsem už měla (a nosím ji k jediskému kostýmu), a vytvořila z ní vzor pro část sukně od pasu nad kolena. Spodní část od kolen dolů tvoří kruh a jelikož jsem neměla tak velké množství látky, skládá se tento kruh ze čtyř výsečí. Šev v pase je při nošení zakrytý opaskem.