Dark Barriss – doplňky

Nátepník

Jelikož jde o kostým z kresleného seriálu, nátepník vypadá jako obarvený, nikoli vrstvený, rozhodla jsem se na kůži vzor namalovat.

Nejprve jsem odměřila rozměry nátepníku na svou ruku a vytvořila si střih/šablonu. Tento tvar jsem přenesla na kůži a vystřihla. Zapínání jsem se rozhodla udělat pomocí cvočků. Odměřila jsem si a označila, kde má každý jednotlivý být a nabila je do kůže.
Vytvořila jsem si šablony malby a béžovou barvou na kůži Terno jsem podle nich vzor na nátepník nakreslila. Ślo o aplikaci světlé barvy na tmavší kůži, takže bylo zapotřebí několik vrstev nátěru.

Pak už chyběl jen komunikátor. Jde o několik kousků plastu o šířce zhruba 0,5 cm zbroušených do požadovaného tvaru a přilepených na sebe – ovál a tři kroužky. Plast je přestříkán na stříbrno metalickou barvou ve spreji. Na kůži je plastový komunikátor přímo přilepen chemoprénem.

Přezka

V případě The Clone Wars je Barrissina přezka zjednodušená. Stejně jako u nátepníků jsem se rozhodla jít metodou malování na kůži. Barvou na kůži jsem namalovala obrazec podle zdrojového obrázku.

Jako základ pro přezku jsem použila svou oblíbenou přezku armády ČR. Stejná přezka slouží jako základ i u mé filmové verze, takže mi stačí pouze vyměnit přezky, aniž bych musela použít jiný opasek (co tím myslím, uvidíte na fotkách níže). Na přezku jsem přilepila stejnou kůži, kterou jsem použila na nátepníky, a kterou jsem předtím namaloval. A bylo hotovo.

Kukla a paruka

Původně jsem pro filmový kostým používala pouze elastickou čelenku a nosila pod kapucou vlasy stažené do drdolu. Pro tuto Barriss jsem tedy musela opatřit paruku. Vybrala jsem si černou střapatou anime paruku. Řešila jsem pouze jak budou vlasy odstávat vzadu na temeni. Styling přední části mě nikterak netížil.

Jakmile jsem měla paruku, jala jsem se šít vlastní kuklu, která by měla navíc „díru“ na temeni, kudy by vyčuhovaly vlasy. Vzala jsem tedy elastickou látku, ze které jsem měla vršek šatů, vystřihla obdélník a sešila ho v rouru.

Vyzkoušela jsem si ji natáhnou přes hlavu s parukou tak, abych jeden otevřený konec měla na krku (ten jsem později ještě trochu zúžila) a druhý konec mi rámoval obličej. Křídou jsem si nakreslila, kde zhruba má být otvor, kterým budou vylézat vlasy.

Podle nakreslených značek jsem pak vystřihla díru. Začala jsem od nejmenší a postupně rozšiřovala, dokud jsem nebyla spokojená. Pak už jsem jen vše začistila. Paruku i tuto kuklu od té doby nosím i pod filmovou Barriss – většinu fanoušků ohromí, když mi náhodou spadne kapuce a oni vidí, že pod ní mám stejný účes jako Barriss v The Clone Wars.

Meče a make-up

Šablonu pro tetování používám tutéž, co mám na filmovou Barriss. Jen vynechávám některé kosočtverce – tetování animované Barriss je jako vše zjednodušené. Make-up rovněž používám stejný, jen přidávám méně make-upu a ponechávám více žluté barvy.

Jako meče používám Hasbro FX Collectibles meče Asajj Ventress.